Kurumsal
UNIGUM, 2010 Temmuz ayında Gebze Organize Sanayi Bölgesinde üretimine başlamıştır. Yıllar içerisinde ürün grubunu geliştiren UNIGUM 2021 yılı itibarı ile de Satış ve Pazarlama faaliyetleri için SmartGUM Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile işbirliğine giderek tek ve yetkili satıcı olarak belirlemiştir.
Toplam 35.500 m2 lik bir alanda, ileri teknoloji makine parkuru ile el değmeden hijyenik üretim yapabilen entegre bir tesiste sakız mayası ve sakız üretimi yapılmaktadır.
UNIGUM, ISO 22000, ISO 26000 ve HELAL gibi uluslararası kalite standartları ile sakız mayası, şerit ve draje sakızda Gebze tesislerinde yılda 30.000 tonun üzerinde üretim kapasitesine sahiptir.
Türkiye’nin en hızlı gelişen ve büyüyen sakız üreticileri arasında yer alan UNIGUM, güçlü ve deneyimli Ar-Ge ekibi ile yenilikçi ve fayda odaklı ürünler sunarak sektöründe öncü markalar yaratmaktadır.
Kendi bünyesinde sakızın ana hammaddesi olan sakız mayasını üretebilme kabiliyeti olan UNIGUM dünyanın sayılı sakız üreticilerinden biridir.
Sektördeki tecrübesi ve teknik becerileri ile tüketici beklentilerini ve global sakız pazarındaki gelişmeleri göz önüne alarak tüketicilere devamlı olarak yenilikçi ürünler sunan UNIGUM, Exit Vitaminli Sakız ile alışılagelmiş sakız kavramına ek bir fayda katmıştır.
UNIGUM, Exit, Blox, Big Blast, Unibol, Sun Fresh, Lemon Trick markalarıyla Satış ve Pazarlama Şirketi olan SmartGUM üzerinden Avrupa, Asya, Ortadoğu, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika dahilinde toplam 50 ülkeye kendi markalarıyla sakız ihracatı yapmakta ve her geçen gün satış ağını genişletmektedir. Bunun dışında da Yurtiçi ve Yurtdışında çok sayıda firmaya private label üretim gerçekleştirmektedir.
UNIGUM, kalite politikasından taviz vermeden yenilikçi ürünler ile Türkiye ve Global Pazarlarda, proaktif bir yaklaşımla kategorisinde öncü markalar yaratmayı hedeflemektedir.
2021 © Unigum. Tüm hakları saklıdır.